Neden Ada Erkek Öğrenci Yurdu?

Çanakkale ilimiz tarihi, kültürü ve doğası ile bir çok güzellikleri barındırmaktadır. Bu güzelliklerin yanında sosyo ekonomik yapısı ile devamlı büyümekte ve gelişmektedir.

Gelişimine 18 Mart Üniversitesi büyük katkılar sağlamaktadır. Gerek devletimizin gerekse özel sektör girişimleriyle öğrencilerimizin barınması konusunda bir çok yurt, öğrenci evleri, öğrenci pansiyonları yapılmış olup; öğrencilerimizin istifadesine sunulmuştur.

Ülkemizin çağdaş, düşünen, çözüm yaratabilen insanlara ihtiyacı vardır. Bunu da ancak eğitim düzeyini yükselterek elde edebiliriz. Ada Erkek Öğrenci Yurtları' nın kuruluşundaki en önemli etkende bu olmuştur.

Kurumumuz; Çanakkale ilinde yüksek öğrenim gören öğrencilerimizin barınma sorununu gidermek yoluyla eğitime katkıda bulunmak, sağlıklı, çağdaş ve rahat bir ortamda başarılarını arttırmak ve bu yolla ülkemizin kalkınmasına yardımcı olmak amacıyla çalışmaktadır.

Hem sağlıklı bir eğitim ve mutlu bir öğrencilik hayatının önemli bir parçası olarak, hem dostlukların kurulduğu ve pekiştiği, hoşgörünün, paylaşmanın, yardımlaşmanın, kısacası birlikte yaşama sanatının öğrenildiği bir mekan olarak gördüğümüz öğrenci yurdumuza biz çok özel bir özen gösterdik: Öğrencilerimizin, bir taraftan birbirleriyle arkadaşlık ederek hoşça vakit geçirebilecekleri, diğer taraftan huzur içinde ders çalışabilecekleri, aynı zamanda kendilerine ideal bir aile mekanını aratmayacak sıcaklıkta odalar olarak tasarladık odalarımızı.